KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314525
nr 1431 4525
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1924. Olja på duk, Stockholmsmotiv, 41x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x62 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:29:30
15/11 18:10:56
1.200 kr
15/11 18:24:20
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson